D E R V Y N A S

Pabėgimai į geriausius Vilniaus barus, vynines ir pab’us

Vilnių drąsiai galima priskirti prie madingųjų Europos sostinių. Sakyti, kad jis diktuoja madas, gal būtų per drąsu, tačiau Vilniuje gyvena tikrai daug stilingų žmonių ir čia įsikūrė nemažai pasaulines tendencijas sekančių vietų.

Šį kartą pakalbėkime apie gėrimų tendencijas ir kultūrą. Kuri, džiugu, egzistuoja ir net kaip atskira gastronominės kultūros atšaka.

Rytinės kavos ėjimas nebereiškia tiesiog susutikimo su artimaisiais restorane. Kavos amatininkai patys skrudina pupeles ir vežasijas tik aukščiausios kokybės, baristos varžosi dėl geriausiojo vardo, o konditeriai kuria specialius ir išskirtinius saldumynus.

Panašūs dalykai vyksta ir su kokteilių kultūra. Barmenai varžosi dėl labiausiai subalansuoto kokteilio, patys gamina sirupus ir renka žoleles. Visa tai tik tam, jog jūs ne tik paragautumėte, bet ir patirtumėte emociją.

Kaip išsirinkti iš tų gausybės kokteilių, alaus barų, kavinių ir vyninių – patarsiu aš. Juk jei jau eiti drinko, tai tik kokybiško!

Straipsnis talpintas žurnale „Small Planet. Asmeninis Skrydžių palydovas” , rudeniniame numeryje 2016 Nr.3. Kadangi per gerą pusmetį barų ir vyninių žemėlapis Vilniuje šiek tiek pakito, straipsnį atnaujinau.

VYNO

SOMM (New!)

Kai vienam projektui susirenka tiek vyno profesionalų – gali neabejoti, – vyno ten gausi ne tik geriausio, bet ir pateikto geriausiai. Ten sutiksite Lietuvos someljė asociacijos prezidentą Arminą Darasevičių bei vieną geriausių Lietuvos someljė Nerimantą Miežį. Be abejo, profesionalūs ne tik jie. Jums paprašius butelis šampano bus atidarytas su kardu, o jeigu pasiseks – išvysite ir dar nematytų fintų. Vyno pasirinkimas be galo platus. Prie vyno jums bus pasiūlyta užkandžių ar pagrindinių valgių.

LA BOHEME

 

„La Boheme” – kultine tapusi Vilniaus Senamiesčio vyninė. Pavadinimas kuo puikiausiai atspindi vyninės dvasią. Išskirtinę aurą turinčiose patalpose įsikūrusi vieta gyvuoja jau seniai, tad į pačią aplinką, o gal tiksliau, į sienas, čia įsigėrę ypatingi pokalbiai ir vyno svaigulys. „La Boheme” lankytojų laukia platus vyno asortimentas prieinamomis kainomis. Be to, čia galima ir užkąsti, ir jaukiai pavakarieniauti.

ATELIER WINE BOUTIQUE & TASTING BAR  (New!)

Dar šviežia vyno oazė – „Atelier vyno butikas ir degustacinis baras” – įsikūrė Vilniaus centre, prie pat Katedros. Šiame šiuolaikiškame ir moderniame bare – daugiau nei 240 vyno rūšių, kurias kruopščiai parinkto šių metų Lietuvos  atviro someljė čempionato nugalėtojo Martyno Pravilonio. Bare taip pat galima kokybiškai paužkandžiauti, o stipriųjų gėrimų mėgėjai turi proga pasimėgauti tokiais vynuogių pagrindu gamintais stipriaisiais gėrimais, kaip grapa ar konjakas.

Tiesa, kažkada beprotiškai mylėjau Notre Vie, tačiau dabar ją užėmę tokie italai, kuriems kolkas sekasi tik gadinti viską. Tačiau, gal vieną dieną pavyks situaciją atgaivinti.

Yra ir dar porą vietų, tokių kaip, IN VINO, kuri yra tiesiog Vilniaus vyno širdis su savo ypatingu kiemeliu.

Itališkos autentikos ieškokite ir šurmulio ieškokite BURBULIO VYNINĖJE. Beje, dar vieną spot’ą jie atsidarė ir bene naujoje mažojoje Lietuvos restoranų sostinėje – „Ogmios miestelyje”.

ALAUS

PIANO MAN

Liberaliausias Vilniaus pub’as, į kurį renkasi ir studentai, ir aukšto rango pareigūnai. Ten lankėsi net Danijos princas, kartą buvo įsikūręs vienos politinės partijos štabas ir net jo ekscelencija Valdas Adamkus. „Piano Man” visada galite stebėti krepšinio ar futbolo rungtynes ragaudami įvairių alų ir besigardžiuodami puikiais užkandžiais. Tirpstantys burnoje šonkauliukai, didelis pilstomo alaus pasirinkimas, o jo nemėgstantiems platus viskio bei kokteilių pasirinkimas.

ALAUS BIBLIOTEKA

Vilniuje rasite ne tik knygų, bet ir alaus bibliotekų. Daugiau nei 250 skirtingų alaus rūšių, apie kurias mielai pasakoja profesionalus personalas, kviečia keliauti po alaus pasaulį. Lakytojams įteikiama kortelė, kur nurodytos visos čia parduodamo alaus rūšys, – joje galima pasižymėti pastabas apie kiekvieną jų.

PERONAS

Baras, įsikūręs pačioje gelenžinkelio stotyje. Platus pilstomo alaus pasirinkimas, kurio stiklu pasimėgausite klausydamiesi traukinių dundėjimo. Visos interjero detalės, surinktos iš palėpių ir antikvariatų kuria ypatingą bohemišką aurą.

BEERHOUSE

 

 

Šie alaus namai – tai alaus virtuvė. Čia galima rasti ne tik sofistikuoto alaus, kuriuo bus pasiūlyta pasimėgauti iš elegantiškų taurių, pabrėžiančių ir atskleidžiančių kiekvienos alaus rūšies geriausius bruožus, bet ir puikaus maisto. Pavyzdžiui, aluje brandintas ožkos sūris, skumbrės tartaras gardinamas alaus salyklu.

ŠPUNKA

Autentiškas alaus baras bohemiškiausiame Vilniaus rajone – Užupyje. Čia dažniausiai sutiksite tuos pačius vietinius Užupio gyventojus arba tiesiog įdomius žmones. Aludė įsikūrusi visai prie pat žymiojo Užupio Angelo, tad alaus bokalu galėsite pasimėgauti ir prisėdę prie pat jo. Verta apsilankyti dėl tvyrančios atmosferos ir lokacijos.

BAMBALYNĖ

Vieta, į kurią reikia eiti mėgstantiems lietuvišką alų ir prie jo tinkančius užkandžius. Šioje aludėje galite paragauti net virš 100 skirtingų vietinių alaus rūšių. Svečiams iš svetur čia turėtų patikti. Mėgstantys stipresnius gėrimus irgi nenusivils. “Bambalynėje” yra ir lietuviško vyno, midaus bei kitų gėrimų.

NISHA CRAFT CAPITAL

Kraftinio alaus meka. Nedidelė aludė, kurioje svarbiausi ne fancy interjero sprendimai, o tai, kas yra taurėje. Labai linksmas ir dėl alaus pamišęs personalas mielai pripasakos alaus istorijų nuo A iki Ž. Čia galima paragauti netikėto ir neįprasto alaus: nuo itin gėliškų iki kvepiančių sauna, nuo primenančių irisus ir spanguoles iki atsiduodančių kraujine dešra. Rekomenduotina pasiilgusiems naujų alaus pojūčių.

Tiesa, liko nepaminėti Vijokliai, naujas MONSTRO baras ir gal dar kelios naujienos. Visiška autentiška seniena ŠNEKUTIS. BEI kažką išskirtinio turintis baras DĖVĖTI, įsikūręs stoties rajone vietoj kažkada ten buvusios ssecondhand drabužių parduotuvės.

BURBULŲ

THE BUBBLES. CHAMPAGNERIA

Vos tik gimęs šampanas iškart užvaldė pasaulį ir pavargė damų, carų, prezidentų, aukšto rango vadovų ir visus paprastų mirtingųjų sielias! Šampanas užvaldė pasaulį ir, panašu, kad visam laikui.

Daugelio ilgą laiką snobišku gėrimu laikytas šampanas, paskutiniais metais sužydėjo ir tarp taip vadinamų hipsterių, šiuolaikiškų verslo klasės atstovų ir miestiečių. Šampano baras “The Bubbles Champaneria” kaip tik spėjo įšokti į šį burbuliuojantį traukinį ir pakvietė vakarus praleisti besimėgaujant įvairių šampano ir putojančio vyno asortimentu. Kiekvieną savaitę, čia pilstomas vis kitas šampanas, o taurę, iš kurios ragausite, galite išsirinkti patys.

p.s. Beje, sklando gandai, jog ilgam laikui baziniu pilstomu šampanu tavo mano pats mėgstamiausias šampano brand’as Piper Heidsieck!

 ŠAMPANĖ

Ši vieta skirta ieškantiems mažesnių šampano namų ir išskirtinumo. Butike „Šampanė” rasite virš 200 skirtingų šampano rūšių – kruopščiai atrinktų ir parvežtų tiesiai pačių įkūrėjų iš Šampanės regiono. Nedideliame rūsyje, primenančiame tikrą šampano saugyklą, nuolat rengiamos edukacinės ir pažintinės degustacijos su šampano žinovais. Entuziastingas personalas ne tik parduos, bet ir mielai papasakos apie išskirtiniai mažų gamintojų teikiamą gėrimą, kuris nustebins ir paskatins atrasti naujus skonius.

KOKTEILIŲ

 

ALCHEMIKAS

Alchemija – tai menas, chemija, fizika, astrologija ir kiti mistiniai bei religiniai elementai. Ne veltui šis kokteilių baras pasivadino „Alchemiku”. Profesionaliausi barmenai į kiekvieną kokteilį ne tik įmaišo geriausių ingredientų, bet ir prideda savito žavesio. Tai geriausias kokteilių baras Vilniuje – nedidelis, jaukus, ypatingas ir išskirtinis, įsikūręs Vilniaus vakarėlių gatve tituluojamoje Islandijos gatvėje.

APOTEKA

“Apoteka” – dar viena vieta, reprezentuojanti kokybiškus kokteilius bei kurianti išskirtinius miksologijos stebuklus. Rafinuotas interjeras kviečia pabūti ilgiau ir patyrinėti detales. Puikūs barmenai ne tik ruošia kokteilius su istorija, bet ir ją kuria. Čia siūlomas net pačių brandintas „Negroni”.

DISTILERIJA

Daugelis čia keliauja ne tik dėl gerų kokteilių, bet ir gerų vakarėlių. Miestiečiai ir miesto svečiai čia keliauja apšilti prieš klubą (ypač puikii vieta prieš dar šviežią Vilniuje ir mano jau labai pamėgtą „Anna Mesha.Butas„. O kiti – tiesiog smagiai praleisti laiko iki pat vėlyvos nakties. Baras dirba kasdien iki 2:00. “Distilerijoje” galėsite ne tik atsigaivinti, bet ir užkąsti arba net sočiai pavalgyti.

DREAM BAR

Šis kokteilių baras skirtas mėgstantiems labiau posh ir prabangesnes vieteles. Charizmatiški ir savo darbą išmanantys barmenai suplaks puikių kokteilių, damoms pasiūlys šampano, o džentelmenai pokalbiui galės prisėsti cigarų kambaryje. Kinematografiškame „Dream Bar” dažnai rengiami vakarėliai, kuriuos dažnai lankosi Vilniaus elitas.

LOKSTAUK. SPEAKEASY  (NEW!)

Dar pakankamai neseniai atsidaręs, jog galimas būti pavadintu nauju kokteilių baru. Nežinau, ką ta vieta turi tokio ypatingo, bet žinau, jog su kiekvienu apsilankymu mane maloniai sužavi. Baras sudarytas iš dviejų erdvių – vienoje profesionalūs barmenai ir išskirtinis madingų kokteilių meniu, kurie galimi vadinti kūriniais. Kita erdvė skirta vakarėliams – paprastenis, bet neprastesnis kokteilių meniu, erdvė šokiams ir dažniausiai už pulto atmosferą šildantis žinovas didžėjus.

GRYNO!

SPIRITUS

Jokia sostinė neapsieina be gero ir teisingo baro, kur ne tik galima kokybiškai pavakaroti, bet ir pabendrauti, paragauti įdomių gėrimų su išsamiais profesionalaus personalo, o dažniausiai pačių savininkų, pasakojimais. Barus galime suskirstyti į dvi kategorijas: kokteilių barai, ar kitaip tariant, miksologijos laboratorijas ir specializuoti barai.

Vienas tokių – “Spiritus”. Šiame bare išskirtinis ir labai platus meskalių bei tekilų asortimentas. Ragaujant sulauksite ir edukacijos, vienas savininkų – tekilos ambasadorius, kuris mielai pasidalins žiniomis. Vien pavadinimas sako, jog čia tvyro ypatinga dvasia. Todėl turbūt neveltui čia sutiksite nepopsinę Vilniaus grietinėlę, o įdomius bei intelektualius miestiečius. Sekite naujienas, kartais rengiamos ir maisto fiestos.

KING & MOUSE

Pirmasis viskio baras Lietuvoje, kuriame apart viskio rasite ir daugybę su viskiu ruošiamų kokteilių ir net patiekalų, kaip pavyzdžiui, viskyje marinuotą lašiša. Čia galite paragauti daugiau nei 300 skirtingų viskių. Sakoma, jog čia ruošiamas geriausias “Whisky sour” kokteilis visame Vilniuje. Ten rasite ir nemažai alaus rūšių. Juk viskio Tėvynės – Škotija, Anglija – neatsiejamos ir nuo alaus. Siūlau aplankyti ir nuolat rengiamas edukacines degustacijas, kaip pavyzdžiui, viskio ir šokolado derinimo vakarą bei naują renginių sesiją, kur žinomi šefai ruošia patiekalus priderintus prie viskio.

DUOKLĖ ANGELAMS

“The Whisky Shop by Duoklė Angelams” siūlo kokybiškai atrinktą viskio asortimentą. Pradėję nuo viskio importo “Duoklė Angelams” įsirengė degustacijų salę ir mini viskinę. Čia keliaujame ne tik įsigyti viskio, bet ir pabendrauti ir paragauti. Viskio ekspertai jums mielai ne tik įpils, bet ir pristatys visą viskio istoriją ir praves išsamią degustaciją. Jie rengia ir neseniai praūžusį Viskio festivalį.

RHUM ROOM

Kokia virtuvė šiuo metu viena geidžiamiausių? O taip, Karibų! Kartu su tuo ir romui prognozuojamas atgimimo amžius. Taigi pirmyn į vienintelį romo barą Vilniuje – “Rhum Room”. Daugiau nei 120 skirtingų romo rūšių iš daugiau nei 20 skirtingų pasaulio šalių. Profesionalus personalas mielai praves romo degustaciją ir supažindins su romu artimiau. Čia galėsite ne tik užkąsti bet sočiai ir kokybiškai pavalgyti Karibų virtuvės inspiruotų patiekalų.

p.s. Skanių svaiginančių atradimų! O apie kavos vietos pakalbėsime šio straipsnio tęsinyje.

 

Share: