D E R V Y N A S

Rožinė. Svajonė ir vyno rekomendacijos

Kodėl tiek daug rožinės spalvos atsirado mano gyvenime, pati net nežinau. O gal jos visada buvo daug, bet tik dabar pradėjau ją pastebėti. Kiti sako, kad į gyvenimą dažnai žvelgiu pro rožinius akinius, bet pati galvoju, kad tiesiog pati turiu pozityvų požiūrį ir visiems įvykiams, kurie įvyksta, randu pateisinimą. Kartais mano lūpos būna padažytos rožine spalva ir kiti sako, kad visai tinka. Kartais mano nagai būna rožiniai ir man pačiai patinka.

O kai ateina vasara – pasilepinu ir rožiniu vynu. Pasilepinkit ir jūs. Dalinuosi rekomendacijomis. Ir dar – atradau vieną dalyką – rožinis vynas gali būti puikus dižestyvas. Žmonės pripratę dižestyvui rinktis stipriuosius gėrimus arba espresso, bet juk vasara ir perdaug apsvaigti nevalia, tad rožinis salstelėjęs vynas gali būti puikus pakaitalas įprastam dižestyvui. Jis minkštas, šiek tiek salstelėjęs ir gaivus – atgaivina, sujungia ir apjungia visus vakarienės elementus bei patenkina organizmą saldumo poreikiu, kurio dažnam po vakarienės norisi dar ir dar.

1. Šiose Vyno Dienose atradau du rožinius vynus, kuriuos drąsiai rekomenduoju. Pirmas jų:

Van Loveren Blanc de Noir Red Muscadel Blush 2013 (rausv., p.sald.) 11%.

Tai gražuolis iš P.Afrikos – minkštas ir kvapnus. Uoginis uoginis ir labai gaivus. Red Muscadel vynuogių. Labai geriasi vienas pats, bet kai gurkšnojate su gera kompanija.*

rozinis 2

2. Chāteau de Fesles Rose d’Anjou A. C. (rausv., p.sald.).

Iš Prancūzijos, Luaros slėnio, pagrindinio rožinių vynų slėnio – d’Anjou. Pagamintas iš Gamay ir Grolleau vynuogių. Ryškūs raudonų uogų aromatai, šis ypač tinka po vakarienės, bet puikiai džiaugsis išgertas ir vienas. Minkštas ir kvapus. Ir dar tituluojamas ‘tetų’ / ‘damų’ vynu.*

rozinis vynas

3. Per Provanco vynų degustaciją atrastas maloniai persikinės spalvos ir maloniai persikinio, gal šiek tiek greipfrutinio kvapo, o gal net ir skonio gaivusis:

Chateau de L’Aumerade Cotes de Provence (raus.; 40% Grenache, 40% Cinsault, 20% Syrah vynuogių).

rozinis6

Ir rožinis gyvenimas:

rozinis 3

nagai ir dviratis

rozinis 4
gėlės
rozinis5

rankinė

/

*šių vynų galima įsigyti mūsų vyninėje ČIOP ČIOP’e

Tegul pildosi rožinės svajonės!

Share: