D E R V Y N A S

Džiaukimės pavasariu ir pusryčiaukime lauke (+ Eggs Royale ir smidrų su kumpiu receptas)

Myliu pavasarį ir vasarą – tuo laiku dvigubai skanesni pusryčiai yra lauke, dvigubai skanesni pusryčiai yra ir iš šviežių produktų.

Dalinuosi akimirka iš mini atostogų Vokietijoje, iš mini vėlyvųjų pusryčių su šeima.

Turbūt Eggs Benedict (ar Royale) jau visi mokate pasidaryti, juk pusryčių kultas pas mus jau geri metai laiko (ypač mano blog’e). Na bet dar kartą pasidalinsiu gaminimo gudrybėmis.

O kad nebūtų taip nuobodu, pasikvieskite į pagalbą smidrus. Juk pavasaris – smidrų sezonas.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Eggs Royale su smidrais įvyniotais į Schwarzwald kumpį ir Hollandaise padažu

4 porcijoms jums reikės:

5 šaukštų baltojo acto (vynuogių ar obuolių)

8 kiaušinių (labai svarbu, jog būtų šviežūs)

120g sviesto

šlakelio citrinos sulčių

druskos

pipirų

šviežių smidrų

krapų ar svogūno laiškų

Schwarzwald kumpio (Lietuvoje, galite naudoti lietuvišką juodąjį kumpį ar Parmos kumpį)

3 pieniškų bandelių (arba tradicinių angliškų Muffin)

šviežiai sūdytos lašišos (tinka ir rūkyta)

 

Pirmiausia pasiruoškite visus produktus, gražiai susidėkite, kad be streso galėtumėte viską gaminti. Užkaiskite du puodus vandens: vieną mažesnį, ant jo ruošite padažą, o kitą didesnį – jame ruošite padažą. Susipjaustykite lašišą, krapus ar svogūno laiškus. Kiaušinius būtų gerai išimti iš šaldytuvo bent prieš pusvalandį. Jie turi būti kambario temperatūros.

Pradėkite nuo smidrų. Gerai įkaitinkite keptuvę, geriausia būtų grilius. Ant jos maždaug 3 minutėms dėkite smidrus, galite vos vos pašlakstyti sviestu ar aliejumi. Smidrai neturi perkepti, jie turi šiek tiek apskrusti ir išlikti ryškiai žali. Tuomet palikite juos atvėsti arba iškart galite dailiai apvynioti kumpiu. Kumpio gabalėlį padalinkite pusiau – tikrai užteks.

Įkaitintoje keptuvėje (nuėmę nuo ugnies) iškart galite palikti pieniškas bandelis (perpjautas pusiau).

Pasiruoškite gaminti padažą. Ant puodo su verdančiu vandeniu dėkite metalinį ar stiklinį indą. Tiesiog turite padaryti garų vonelę. Tuomet dėkite kiaušinio trynius ir po truputį meskite gabaliukais pjaustytą sviestą. Labai labai svarbiu – gerai maišyti. Stipriai stipriai ir gerai. Galite paprašyti, jog sviestą gabalėliais jums mestų pagalbininkas. Įspauskite citrinų sulčių, dėkite druskos ir pipirų. Visą laiką indo nelaikykite ant vandens, galite vis nukelti. Arba labai stipriai primažinkite ugnį. Padažas turi būti tąsios konsistencijos. Sviesto kiekiu galite reguliuoti jo tirštumą. Padažą padėkite į šoną, bet vis pamaišykite, kad nesušoktų gabalais. Nepamirškite!

Tuomet pradėkite virti kiaušinius be lukšto. Jau galite kaitinti ant keptuvės ir bandeles – ant labai mažos ugnies, jos turi būti vos vos apskrudusios ir šiltos. Kiaušinį įmuškite į bliūdelį, galite tai daryti per sietelį – tuomet nuvarvės nereikalingi baltymai. Į verdantį vandenį pilkite acto. Su kiaušiniams plakti skirtu plaktuvu padarykite sūkurį. Į sūkurį palengva įleiskite kiaušinį. Pavirkite maždaug 3-4 minutes. Galite paliesti kiaušinį – jis dar turi būti viduje skystas. Įštraukus jį padėkite ant servetėlės ir uždenkite kita. Procesą kartokite su visais likusiais kiaušiniais, vandenį vis papildykite actu.

Kai jau viskas paruošta, dar kartą trumpai pašildykite padažą. Ant bandelės dėkite kiaušinį, tuomet lašišos gabalėlių, pilkite padažą. Galite pagardinti krapais ar svogūno laiškais. Smidrus tiekite šalia.

Keletas gudrybių:

– padažą galima ruošti ir blenderiu, tiesiog kiaušinio trynius suplakite su tirpdytu sviestu, taip pat įspauskite citrinos, berkite druskos ir pipirų;

– kiaušinius galite įdėti į maistinę plėvelę, o maistinę plėvelę panardinti į verdantį vandenį;

– kiaušinį galite įmušti į sietelį ir laikydami sietelį išvirti jį.

Man labiausiai patinka tradiciniai rankiniai būdai. Po kelių tokių gamybos sesijų jūsų ranka įgus ir vienas po kito ruošite tobulus kiaušinius.

 

 

Share: