D E R V Y N A S

Apie PERU

Visada faina turėti svečių – šiandien mano blog’e lankosi Asta. O mes lankomės PERU. Puikus ir išsamus straipsnis apie spalvingą šalį.

Marinera Norteña Ramiojo vandenyno pakrantėje

Pietų Amerikos vakarinėje dalyje esanti Peru visada asocijavosi su mistiškuoju Maču Pikču (Machu Picchu). Begalė legendų apie prarastąjį inkų miestą ir paslaptingai iš jo dingusius gyventojus visada buvo viena iš priežasčių aplankyti šią spalvingąją šalį.

 

3ceedb3ea5d57bfbedd3b2d6fcd4eecf

Machu Pikchu (nuotr. National Geography)

Spalvingoji šalis.

Taip vadinti Peru galima ne vien dėl jau minėto Maču Pikču, tačiau ir dėl jos istorijos, kuri turėjo didelę įtaką tokiam šalies įvaizdžiui, koks jis yra dabar. Kelis šimtmečius Peru, kaip ir beveik visa Pietų Amerika, buvusi Ispanijos kolonija, ir dabar turi daug Ispaniškos kultūros palikimo: tekstilė, temperamentas, gyvenimo ritmas, kulinarija ir, be abejonės, Ispanų kalba. Tačiau vis tik, Peru čiabuviai (isp. ‘pueblos indígenas’), kurie sudaro didžiausią etninių grupių dalį (45%), išlaikė Peru išskirtinumą. Ryškūs tautiniai drabužiai ir šokiai (Marinera Norteña),tradicijos- tai tikrai spalvingas ir autentiškas Peru „paveikslas“.

9706b61dc6e834ede9716e14f31e53be

Tautiniai drabužiai

Vandenyno gaiva lėkštėje.

Keliaujančiųjų vienas iš pagrindinių šalies pažinimo džiaugsmų yra šalies virtuvė.

Ispanams iš Europos atvežus  citrusinius vaisius, buvo vieno, iš visiems jau gerai žinomo užkandžio, Ceviche sukūrimo pradžia. Ceviche gaminamas iš žalios žuvies, marinuotos laimo sultyse, patiekiamas su svogūnais ir čili pipirais yra populiarus patiekalas ne tik Peru, bet ir Centrinėje ir kitose Pietų Amerikos šalyse, tokiose kaip Kolumbia, Ekvadoras, Panama, Gvatemala ir kitose. Ceviche – tai ne tik puiki vakarienės pradžia, tačiau ir gaivus vasaros užkandis pietums. O pietūs- būtinai Ramiojo vandenyno pakrantėje.

8431ddc51fe5fbc6c9156f2b774ab77d

Ceviche

O gal jūrų kiaulytės?

Vienas iš egzotiškų pagrindinių Peru patiekalų yra Cuy. Nežinia, ar šis patiekalas buvo sugalvotas gąsdinti turistus, kaip ir Filipinų Balut (viščiuko embrionas), tačiau Cuy (kepta jūrų kiaulytė) yra dažnas Peru patiekalas, kitaip dar vadinamas „Peruietiškos dietos patiekalu“. Nors Cuy ir nėra įprastas nei mūsų skrandžiams, nei suvokimui, kad tai yra valgoma ir visiškai normalu, vis dėlto – tai yra Peru kultūros dalis, kurią netgi pats Leonardo da Vinci savo paveiksle „Paskutinė vakarienė“ pavaizdavo Jėzų Kristų, valgantį Cuy kartu su dvylika apaštalų.  Paveikslo repliką galima pamatyti Peru, Santo Domingo (kitaip dar vadinamoji Cusco) katedroje.

 

 

1c28f53de424bb5e2d9f1cce4f78537c

 

Santo Domingo Katedra

Uosto  paukštis

Pisco – tai miestas, esantis Peru Ica regione. Jame auginamos vynuogės gamybai Pisco gėrimo (vynuogių brendis), kuris iš uosto buvo eksportuojamas į įvairias šalis. Quechuan kalba (Pietų Amerikos gimtoji kalba), dar žinoma, kaip runa simi (žmonių kalba), pavadinimas reiškia paukštis. Bene populiariausias alkoholinis kokteilis Pisco Sour, gaminamas iš vynuogių brendžio, yra tipiškas Pietų Amerikos virtuvės gėrimas, kurio pagrindinės sudėtinės dalys yra Pisco, laimo ar citrinų sultys, sirupas, ledukai ir kiaušinio baltymai. Kokteilį sukūrė amerikietis barmenas  Victor Vaughen Morris beveik prieš šimtą metų (1920m.). Nors Čilė ir Peru nuolat ginčijasi, kurios šalies Pisco sour yra nacionalinis gėrimas, akivaizdu, kad Peru kol kas laimi. Pirmiausia dėl to, kad vynuogės, iš kurių gaminamas brendis, buvo dar XVIa. atvežtos iš Ispanijos į Peru. Antra – Peru kiekvienais metais, pirmąjį vasario šeštadienį, gėrimo garbei rengia nacionalinę šventę. Kiekviena Pietų Amerikos šalis turi nuostabių kokteilių, gaminamų iš vynuogių brendžio ir įvairiausių sudėtinių dalių (kokoso lapų, sulčių, vaisių), ir visi jie yra ypatingi.


bce2bcab017d96c7b02ed3d9376e1bda

Spalvingą ir ypatingą Peru būtina pamatyti. O jei Pietų Amerika kol kas nėra pažymėta Jūsų kelionių žemėlapyje, ČIOP ČIOP kviečia pažymėti Peru savo MENIU ir jau Liepos 2d. kartu sušokti Marinera Norteña Žvejų g. 2, Vilniuje.

Facebook komentarai:
Share: